המדריך למלווה

קורה לנו מידי פעם, בתקופות מסוימות במהלך השנה, פתאום גדלות לנו ההוצאות, אולי ההכנסות קצת ירדו, או כל סיבה אחרת, לא משנה מה, עניין רגיל שקורה לכולנו בכל הרבדים בחברה, ומפעם לפעם, עוברת בראשנו המחשבה על ביצוע הלוואה, על האפשרות, על הזמינות וכמובן שעל הכדאיות של ההלוואה, לא פעם אנו נתקלים גם בהצעות מבלי שביקשנו, בהתאם למצב החשבון שלנו ולתנאים שלנו בבנק, בכל מקרה, על כל דרך שלא תהיה, לפני שמחליטים על לקיחת הלוואה אפילו בשביל ייעוץ עסקי לעסקים קטנים שאנחנו מתכננים להקים כדאי שנחשוב על כמה דברים בכדי להעריך את הסכום אותו אנו מסוגלים להחזיר ובעיקר כמה שיותר מהר.

ראשית כדאי שתהיה מטרה מסוימת ללקיחת הלוואות, אין שום טעם בלקיחת הלוואות אשר יעדן אינו מוגדר, ברגע שהמטרה ברורה לנו קל יותר להעריך מה הסכום הנדרש לנו ומה תהיה הדרך הנוחה ביותר לפריסת התשלומים. המטרה יכולה להיות כל דבר, טיול לחו"ל, שיפוץ הבית, אירוע משפחתי משמח, למטרת תשלומים ללימודים עד לקבלת מלגות סטודנטים, לטובת כיסוי המינוס הקיים ומעבר אל הפלוס המיוחל וכדומה..

הדבר השני שכדאי לחשוב עליו הוא, בהתאם לכל מטרה, מה הם סה"כ ההכנסות שלנו וכמה אנו יכולים להקצות לטובת החזרים חודשיים למטרת כיסוי ההלוואה, ככל שנוכל להחזיר יותר, כך פוחתת הריבית, מתקצר הזמן אותו גוררים עם נגררות של חובות, משלמים פחות על מינוס מבחינת ריביות ועוד יתרונות לכאן או לכאן בהתאם לשיקוליו של כל אחד מאתנו.

הלוואות ניתנות בתנאים שונים מבחינת אחוזי הריבית אותם נשלם לחברה המלווה, מבחינת פריסת התשלומים וכל זאת בהתאם ליכולת שלנו לפדות את ההלוואה ללא ריבית פירעון מוקדם, כך שאם ניקח הלוואה עם ריבית יותר גבוהה כי אנו יודעים מראש כי בעוד, למשל, חודשיים, יהיה לנו סכום של כסף אותו אנו מקבלים מגורם חיצוני וכך, נוכל לפדות את ההלוואה ביציאה מוקדמת. מצב זה יתכן ועדיף מבחינת גובה הריבית שנשלם בסך הכולל, שווה לבדוק כל פרמטר אפשרי בכדי להגיע למשוואה הטובה ביותר עבורנו בהתאם לתנאים אותם נותן לנו הבנק ובהתאם למטרה שלנו וליכולת ההחזרים החודשיים שלנו.

פרטים באתר דוד גרוס